Od 1.7.2022 nie je v zmysle nových obchodných podmienok možné na tejto stránke predávať zákazníkom produkty spoločnosti LR Health & Beauty. Je možné ich iba sprostredkovať. Produkty si môžete zakúpiť na officiálnej stránke spoločnosti. Pre nákup produktov KLIKNITE NA TÚTO LIŠTU. Pri kliknutí budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Novinky
04.03.2023
Od 1.7.2022 síce nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spo... čítať celé
30.06.2022
Zastavenie predaja
Od 1.7.2022 nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spoločno... čítať celé
24.04.2020
Dobierka obnovená
Vzhľadom na situáciu sme opäť umožnili nákup na dobierku. Obmedzenie je v tom, že kuriérovi je možné zaplatiť len platobnou kartou. čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Prečo užívať práve LR Colostrum. Prečo užívať práve LR Colostrum.
LR Colostrum je "prvé mlieko" spracovávané z nadbytku voľne chovaných európskych kráv z prvých 12 hodín. Je spracovávané za studena a celý proces je p... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Facebook Fun Page
 1. Úvod
 2. Skúsenosti s produktami LR
 3. Výživové doplnky
 4. Prečo užívať práve LR Colostrum.

Prečo užívať práve LR Colostrum.

Colostrum definícia.

Colostrum - gram imunolátokTiež známe ako prvé mlieko. S mliekom však pravé colostrum nemá veľa spoločného. Colostrum je prvá tekutá potrava. Vytvára sa v mliečnej žľaze matky cicavcov už v 4 týždni tehotenstva. Colostrum sa tvorí u cicavcov až do 72 hodín po pôrode. Jeho koncentrácia však po prvých 12-tich hodinách prudko klesá a postupne sa mení na mlieko.

Colostrum je zdrojom života.

Colostrum primárne chráni telo novonarodeného tvora pred nemocami. Je unikátne v zložení a doteraz sa nikomu nič podobné nepodarilo umelo vytvoriť. Má vysoký obsah stopových prvkov, uhľohydrátov, minerálov, vysoko-účinné aminokyseliny, makromolekulárne bielkovinové zlúčeniny, rastové faktory a imunoglobulíny. Tento komplex slúži novorodeniatku ako prirodzené očkovanie proti vírusom, baktériám, choroboplodným zárodkom a plesniam. Vďaka Colostru rastieme, cítime sa dobre a máme množstvo energie.

História Colostra.

Siaha až k starým Indom, Egypťanom či Rimanom. Atléti v Grécku ho poznali a používali ako spoľahlivý doplnok výživy pre lepší výkon a rýchlu regeneráciu. Jedným z prvých lekárov sa o účinky colostra na zvýšenie imunity zaujímal Dr. Christop W. Hufeland. Príchodom farmácie a výskumu liečiv sa tie prírodné dostávali do úzadia. Zabudlo sa aj na Colostrum. Len chovatelia dobytka vedeli o nenahraditeľnom mieste tejto žltkastej tekutiny. Ak sa jej teľa nenapilo do prvých 4 hodín tak zomrelo. Colostrum sa na scéne zdravia opäť objaviuje v roku 1955 ako doplnok výživy pre ľudí s reumatickou artritídou.

 

Ako LR Colostrum pôsobí

Aj napriek mnohoročným výskumom ostáva presné pôsobenie colostra ako celku záhadou. Je to komplex, ktorý pôsobí symbioticky (navzájom násobiaci efekt „1+1=3“) a každá obsiahnutá látka má spoj špecifický, ale i komplexný význam spolu s ostatnými. Aj keď jednotlivé procesy nie sú úplne objasnené ,Colostrum celkovo pretvára, harmonizuje a formuje náš imunitný systém. Zabezpečuje jeho chod, riadi ho, lieči, podporuje a ochraňuje. A to najviac práve vtedy, keď to organizmus potrebuje najviac. Napr. v začiatok prechladnutia, pri fyzickom vyčerpaní, po úrazoch alebo pri ťažkých ochoreniach. Rôzne vedecké štúdie pracovali a dokázali spomínané účinky bovinného (kravského) colostra na človeka. Ako jediné je totiž kravské kolostrum zhodné s tým ľudským na 99%.

LR Colostrum špecifikácia

Imunoglobulíny

LR Colostrum Liquidsú protilátky bielkovinového pôvodu. Sú vysoko špecializované a „vycvičené na konkrétnych votrelcov. Buď ich priamo ničia, alebo označujú pre iné imunitné častice. Organizmus ich vytvára v 5-tich druhoch.

 • IgM pôsobiaci proti vírusom a tropickým parazitom,

 • proti bakteriálny IgG ako jediný preniká z matky do krvi dieťaťa v prenatálnom štádiu

 • IgA sa vyskytuje vo vonkajších sekrétoch a tvorí prvú obrannú líniu pred vírusmi, baktériami

 • IgD jeho funkcia ešte nie je známa

 • IgE zase zohráva úlohu pri alergiách a hlístových infekciách

Prirodzené rastové faktory

Podporujú organizmus v tvorbe telu vlastných imunoglobulínov. Taktiež priaznivo ovplyvňujú látkovú výmenu.

 • IGF-1 látka podobná inzulínu. Podporuje prirodzený rast a obnovu buniek.

 • TGF-A a TGF-B podporujú tvorbu a rekonštrukciu RNA a DNA a regeneráciu svalov

LR Colostrum KapsulyLaktoferin

asi najvýznamnejšia anitvirová a antibakteriálna častica, aká je známa. Chráni nás pred infekciou, rakovinovým nádorom (napr. vírus spôsobujúci rakovinu krčku maternice) a vírom HIV. Laktoferín odoberá baktériám železo, čím bráni ich množeniu a viaže sa na nich, čím ich ničí. Odobraté železo sa navyše využíva pre červené krvinky.

Cytokíny

obsiahnuté v colostre podporujú vzájomnú komunikáciu imunitného systému, jeho koordináciu a následnú obrannú reakciu. Organizmus chránia najmä pred vírusovými ochoreniami. Taktiež brzdia rast nádorových buniek. Ďalšie výskumy prebiehajú v oblasti tvorby NO na bunkovej úrovni.

Vitamíny

sú v colostre zastúpené naozaj pestrou paletou. Sú zastúpené vitamíny A, B1, B2, B6, B9, B12, C, D3, E, Q10. Ich význam pre organizmus nebudem bližšie špecifikovať.

Minerálne látky a stopové prvky

LR Colostrum Liquid SériaHoci minerálov a stopových látok treba denne prijať len cca 50 mg, látková výmena bez nich nebude fungovať. V colostre z nich mnohé nájdeme. A to konkrétne sodík, chlór, draslík, vápnik, horčík, a fosfor.

Voľné aminokyseliny

sú dôležitými stavebnými prvkami organizmu a v colostre ich nájdete až 26 rôznych druhov.

Ďalšie látky

 • polypeptidy bohaté na prolín – regulujú imunitnú odpoveď organizmu – tvoria jeho rovnováhu (alergie, roztrúsená skleróza, pokročilé infekcie či rakovina)

 • Enzýmy (obsahujú ich napr. známe prípravky z lekárne ***enzým) v colostre jedinečný enzým „nesmrteľnosti“ - telomeráza zabraňuje kráteniu DNA

Možnosti využitia LR colostra a osobné skúsenosti

O využití Colostra si môžete pozrieť toto krátke video z relácie Reflex TV Markíza - Colostrum na Markíze

  1. Tráviaci trakt – Colostrum priamo ničí choroboplodné zárodky v našich črevách. Čistí ho a harmonizuje. Podporuje črevný mikrobióm (dobré a zlé baktérie). Jeho využitie je najmä pri zápalových ochoreniach čriev. Zjavné účinky má pri ulceróznej kolitíde, cronovej chorobe, črevných mykózach (výsledok sa dostavuje individuálne – od niekoľkých dní až po 2-3 mesiace užívania). Osobná skúsenosť (UK- liečenie 3 mesiace , CrCH – 6 mesiacov , Helikobakter Pylori – 3 mesiace – Použitá kombinácia – Colostrum Liquid + AV gél s medom + PRO 12) a infekčných či cestovateľských hnačkách .Osobná skúsenosť (efekt pri hnačkách je takmer okamžitý, doslova za pár hodín až dní). Taktiež ako prevencia pred týmito ochoreniami.

  2. Imunitný systém – colostrum ho udržuje v rovnováhe. Na jednej strane tlmí prehnané reakcie, na druhej zvyšuje nedostatočné. (zlepšenie imunity je individuálne a záleží od typu ochorenia) od niekoľkých týždňov. Osobná skúsenosť – Chorľavosť detí mizne a bežné „nádchy“ neprepuknú do ťažších stavov.

   Colostrum Imunita Rodiny
  3. Dýchacie cesty - Colostrum je extrémne účinné ako prevencia pred chrípkou, či inými vírusovými ochoreniami dýchacích ciest. Osobná skúsenosť – bežné virózy prekonávame do 2-3 dní , Zápal priedušiek do týždňa a ťažký zápal pľúc - premiestnený z nemocničnej starostlivosti do domácej liečby z dôvodu zlepšenia stavu za 5 dní (dávkovanie až 5x ODD – po zlepšení stavu 3x ODD a nižšie)

  4. Anti-aging efekt – Colostrum podporuje ochrannú funkciu pokožky. Taktiež podporuje tvorbu kolagénu. Rastové faktory pomáhajú regenerovať a obnovovať poškodenia pokožky. Telomeráza zase zabezpečí duplikáciu DNA.

  5. Pohybové aktivity – Colostrum pomôže pri regenerácii ako aj podpore prirodzeného výkonu. Osobná skúsenosť :Vrcholový športovci podali o 20% vyšší výkon (8 týždňov podávania – zvýšené dávky)

  6. Clostrum pre športovcov

   Poúrazové/operačné stavy - práve vďaka regeneračným schopnostiam sa doba hojenia poranení skracuje na polovicu, niekedy aj menej. Osobná skúsenosť Viacero zlomenín, nôh, kolien, rúk, zápästí, kľúčnych kostí ….. - 2-3x zvýšené dávkovanie – výsledok bol ohromujúci aj pre ošetrujúcich lekárov. Doba liečenia sa skrátila na polovicu a to bez komplikácií. Zrušená operácia kľúčnej kosti, dokonca zmenená prognóza "neviem či ešte bude chodiť - na chodí" pri poškodených kolenách.

  7. Alergie – pre svoj imunomodulačný efekt sa dá očakávať ústup alergií do 2-3 mesiacov. Osobná skúsenosť : Ústup alergií u 10-tok osôb na polovicu v prvom roku a až 90% ústup alergických reakcií v ďalšom roku – lepší priebeh v spojení s užívaním AV drinking gélu.

  8. Infekčné ochorenia – napr. Infekčná mononukleóza – Osobná skúsenosť mladej 23 ročnej slečny. 6 x po sebe širokospektrálne ATB, bez zmeny. Nasledovalo úspešné nasadenie 6 flaštičiek Colostrum Liquid  (3x denne 8 ml) + 3 litre Aloe vera drinking gél v odporúčanom dávkovaní.

  9. Ďalšie možnosti využitia – potrebné konzultovať s lekárom (môžete využiť naše prepojenie na odborných lekárov)

   • zápalové procesy
   • depresie
   • cukrovka
   • poruchy autoimunity (vrátane rakoviny)

Pre koho je colostrum nevhodné

  • Ľudia s transplantovanými orgánmi.
  • Ľudia s výnimočnou alergickou reakciou na mliečnu bielkovinu. (drobné zvyšky sa môžu v kolostre nachádzať).
  • Deti do pol roka. /tekuté
  • Deti do 3 rokov /kapsľové

Čím je Colostrum od LR výnimočné?

Video o jeho spracovaní si pozrite v tomto videu.

LR Colostrum - pečať kvality Fresenius

 1. Používa sa len prebytočné colostrum z prvých 12 hodín, čo zabezpečuje vysoký obsah bioaktívnych látok.

 2. Je spracovávané špeciálnym patentovaným postupom za studena. Preto v ňom nájdete všetky vyššie spomínané látky, ktoré sa pri pasterizácii strácajú. (Pasterizáciou účinok colostra výrazne klesá, keďže sa stráca množstvo bio-aktívnych látok a okrem týchto látok chýba aj symbiotický efekt)

 3. Je zbavené kazeínu i prevažnej väčšiny mliečnych bielkovín.

 4. Je polyvalentné – teda z viacerých chovov, čím je zabezpečené širšie spektrum a rovnomerná hladina bioaktívnych látok.

 5. Celý proces spracovania je niekoľkokrát kontrolovaný špeciálnymi laboratóriami na prítomnosť patogénov, ale i množstvo bio-aktívnych látok.

 6. Colostrum je z kráv z menších fariem z voľných chovov. Jednotlivé kravy sú prísne sledované na užívanie antibiotík a pod. také colostrum sa nevyužíva.

 7. V dennej dávke dostanete 800 mg colostra čo je účinná dávka – ak je jej menej,účinnosť colostra klesá cca na 5-10%.

 8. To čo tvrdíme je kontrolované! Na celý proces od chovu, cez spracovanie, laboratórne testy, uskladnenie, až po slepé nákupy kontroluje najstarší Európsky nezávislý certifikačný úrad SGS Institut Fresenius.

 9. Je odporúčané lekármi. („Mamička vyskúšajte colostrum – ale to od LR!“)

Dávkovanie LR Colostra

 • prevencia, alergie a dlhodobá podpora imunity či anti-aging – postačí podľa údajov na obale
 • akútny stav – niekoľko-násobné zvýšenie dávky. (pri bežnej viróze („chrípke“) mám colostrum liquid – 125 ml vypité za 3-4 dni. V prvé dva dni užívam 8 ml každé 3 hodiny- v noci spím – po dvoch dňoch som z najhoršieho vonku - neskôr 3-4 x za deň). Pre konkrétny stav nás kontaktujte. Poradíme priamo alebo Váš stav skonzultujeme s lekárom-špecialistom.
 • Doba užívania - Colostrum môžete užívať celoročne s dvoma dvojtýždňovými prestávkami počas roku.

Rozdiel medzi Colostrom Liquid a Colostrum Kapsle

Colostrum Liquid vs Colostrum KapsulyZákladným rozdielom medzi týmito dvoma formami je v ich rýchlosti nástupu účinku.

Colostrum Liquid má nástup účinku od niekoľkých hodín. Preto by som ho odporučil pre všetky akútne stavy. Počnúc začínajúcim vírusovým či bakteriálnym ochorením, cez akútne úrazové stavy, končiac hnačkami. Pri ňom si treba dať pozor na spôsob uskladnenia. Neotvorené vydrží cca rok. Po otvorení by malo putovať do chladničky, kde vydrží cca 15-20 dní. Mal som ho zo sebou aj na cestách kde som ho vypil za tri dni. Zakaždým pred užitím som ho však ovoňal. Ak by bolo skazené určite to budete cítiť. To isté je treba spraviť pokiaľ ho máte uložené v chladničke viac ako 15 dní.

LR Colostrum Kapsuly  má neskorší nástup účinku, a je vhodné pre dlhodobé užívanie, napr. pre alergikov a pod. Resp. používanie v miestach kde nemáte možnosť uskladnenia v chladničke. Je vhodné do nemocníc/internátov/ubytovní bez chladničiek. Do zahraničia na dovolenky, či pracovné turnusy. Po otvorení nie je nutné ho držať v chladničke, no teploty nad 40°C tiež nie sú vhodné ;).  

Upozornenie!

LR Colostrum (liquid/kapsle) je výživový doplnok, ktorý slúži hlavne ako prevencia. Má však predpoklady a môže výrazne pomôcť ako doplnok alebo aj priamo pri rôznych akútnych zdravotných problémoch. Vyššie popísané účinky vychádzajú z lekárskych štúdií (viem dokladovať na vyžiadanie – 15 strán A6), mojich vlastných skúseností, skúseností mojich klientov či známych. Keďže, každý človek je jedinečný, a ako k takému k nemu bolo pristupované, prosím vezmite na vedomie, že rovnaké výsledky vám nemôžem zaručiť.

 

Autor: Miroslav Kaclík

Pri kliknutí na obrázky alebo linky so zmieňovanými produktami budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si tieto produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                        

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera pána Ing. Miroslava Kaclíka.

Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.

Informácie pre zákazníkov

Nájdete nás aj na

 

 

Pridajte sa k nám na Sociálnych sieťach


Registrácia do LR
 • Milujete LR produkty a chcete si ich nakupovať pre seba a do rodiny s 30% zľavou? (až 90% súčastných manažérov tak začínalo)
 • Ste spokojný s produktami a dokážete ich odporučiť ďalej? Jednoduchým odporúčaním produktov medzi známymi si dokážete prilepšiť 100-300 € mesačne. 
 • Zaujíma Vás budovanie tímu a pasívny príjem aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s LR

Kontakty
Zákaznícka podpora Miroslav
(Po-Pia, 8-16 hod.)
all right reserved 2019 Miroslav Kaclík
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk