Od 1.7.2022 nie je v zmysle nových obchodných podmienok možné na tejto stránke predávať zákazníkom produkty spoločnosti LR Health & Beauty. Je možné ich iba sprostredkovať. Produkty si môžete zakúpiť na officiálnej stránke spoločnosti. Pre nákup produktov KLIKNITE NA TÚTO LIŠTU. Pri kliknutí budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Novinky
04.03.2023
Od 1.7.2022 síce nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spo... čítať celé
30.06.2022
Zastavenie predaja
Od 1.7.2022 nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spoločno... čítať celé
24.04.2020
Dobierka obnovená
Vzhľadom na situáciu sme opäť umožnili nákup na dobierku. Obmedzenie je v tom, že kuriérovi je možné zaplatiť len platobnou kartou. čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Prečo užívať práve LR Colostrum. Prečo užívať práve LR Colostrum.
LR Colostrum je "prvé mlieko" spracovávané z nadbytku voľne chovaných európskych kráv z prvých 12 hodín. Je spracovávané za studena a celý proces je p... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Facebook Fun Page

Aké aloe vera je najlepšie?

Aké aloe?

Predsa to čo Vám rastie doma na záhrade. Ovocie a zelenina v jej najprirodzenejšej forme sú úplne najlepšou alternatívou. Áno viem veľmi dobre, že u nás predsa aloe vera na záhradách nerastie. Takže nám neostáva iné, než ju v nejakej forme dovážať. O jednotlivých formách sa dočítate nižšie.

Pýtate sa či je vhodná aj tá z kvetináča? Určite je krásna, no má to pár ale. Koľko jej reálne máte? Ako často jej meníte zeminu? Koľko času počas celého roka na ňu svieti priame slnko? V akej nadmorskej výške ju pestujete? Má okolo seba dostatočný pohyb čerstvého vzduchu? ... Aké sú pomaranče z kvetináča?

Áno toto všetko sú faktory ktoré ovplyvňujú kvalitu aloe vera. Samozrejme je tu ešte mnoho ďalších otázok ako napríklad vek listov, kvalita ovzdušia a spodných vôd. Kvalitná pôda atď. Takže kde takú aleo vera teda zohnať?

Tejto "zázračnej" rastlinke sa dobre všade tam kde pôda vôbec nezamŕza, kde je dostatok priameho slnečného žiarenia a pofukuje jemný vánok. Vyššia nadmorská výška tiež prospieva jej kvalite. bežne ju môžete nájsť v stredomorí, Mexiku, južných štátoch USA či Brazílii. 

Aloe vs Aloe - na kvalite záleží.

Aloe vera je konkrétny druh aloe. 

Celkovo je na svete znávych viac než 300 druhov aloe. Iba 4 druhy majú liečebné účinky a z nich je najvhodnejšia a najúčinnejšia práve rastlinka Aloe vera. Práve táto v sebe obsahuje viac ako 200 rôznych biologicky aktívnych látok. Tými najviac vyzdvihovanými sú  polysacharidy, ktoré v samotnom gély nájdeme hneď niekoľko . Aloe vera je vzácna práve kôli symbiotickému pôsobeniu všetkých látok v nej obsiahnutých. Zloženie a obsiahnuté látky.

Jednotlivé druhy môžme zaradiť do týchto väčších skupín:

 • Aminokyseliny - väčšina exogénnych a endogénnych aminokyselín, alebo tých, ktoré si organizmus nie je schopný sám vyprodukovať (napr. lyzín, leucín, valín, fenylalanín, treonín).

 • Aloe vera

  Enzýmy - lipázu, amylázu, celulázu a ďalšie.

 • Vitamíny - všetky vitamíny zo skupiny B vrátane malého množstva vitamínov B12, kyselina listová, vitamíny C, A, cholín a ďalšie, ktoré sú rozpustné vo vode.

 • Minerálne zlúčeniny vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, sodíka, zinku, železa, mangánu, chrómu, medi a germánia.

 • Nenasýtené mastné kyseliny - kyselinu linolovú a linoleovú, kyselinu stearovú a ďalšie.

 • Látky s analgetickým účinkom - prírodnú kyselinu salicylovú (lupeol) a mliečnan horečnatý.

 • Látky s protizápalovým účinkom - beta-sitosterol, kampesterol, bradykináza.

 • Látky s antibakteriálnym účinkom - fenoly, kyselinu škoricovú, lupeol, zlúčeniny síry.

 • Antrachinóny (pôsobia tiež analgeticky, antivírusovo a antibakteriálne) - niektoré éterické oleje, rezistanol, antracén, antranol, barbaloín a rad ďalších.

 • Šťava z dužiny aloe (nazývaný vnútorný gél aloe vera) neobsahuje aloín a emodín, ktoré sa vyskytujú v koži aloe, tieto látky vyvolávajú vo väčšom množstve negatívne účinky.

 • Saponíny - majú sťahujúce a dezinfekčné účinky na kožu.

 • Ligníny - vďaka nim preniká šťava z aloe ľahko hlboko do ľudskej kože (4 x rýchlejšie než voda).

 • Biostimulátory - látky, ktoré zohrávajú úlohu katalyzátorov - urýchľujú regeneračné a metabolické procesy.

 • Cukry

  • monosacharidy - glukóza, fruktóza

  • polysacharidy - polymanózy, glukomanózy a veľké množstvo mukopolysacharidov

Ako ste si mohli všimnúť v zložení je aloe vera pod kožou obsahuje aj látku Aloín, ktorá sa využívala ako preháňadlo a posledné štúdie ju dokonca označujú za rakovinotvornú. Preto je veľmi dôležitým faktorom pre určenie kvality to koľko aloínu obsahuje.

Spôsob spracovania a formy dovozu aloe vera na vnútorné užívanie.

1. listy aloe vera

Na Slovensku je možné aloe vera kúpiť vo forme celých listov len v niektorých vybraných obchodoch asi len v Bratislave, prípadne na niektorých eshopoch. Ich cena sa pohybuje +/- 5 € / 100 g. Jeden list váži cca 500 g. Pre jeho využitie je potrebné odstrániť kožu a spracovať vnútorný gél. Z jedného listu tak získate +/- 0,5 litra gélu. pre jeho využitie je tiež potrebné vziať do úvahy čerstvosť listu a taktiež rýchlosť konzumácie získaného gélu, pretože ako každá iná potravina sa bez správneho uskaldnenia/ zakonzervovania rýchlo kazí.

2. šťavy a koncentráty alebo ako vzniká 100 % aloe vera

Aloe vera je pestovaná vo vhodných podmienkach a potom je spracovávaná strojovo ako celolistový produkt. Aloín sa odstraňuje rúznymi filtrami (mechanickými či chemickými). Následne sa Aloe vera suší na prášok. Tento prášok sa predáva na burzách a výrobcovia produktov ho ďalej v nejakom pomere, bežne aj 1:200 (1 kg prášku : 200 kg/litrov vody), naspäť rozpúšťajú vo vode. Následne potom na obale uvádzajú marketingovo pravdivo 100% aloe vera, a pod. Marketingovo je to pravda, keďže do vody okrem aloe nebolo pridané nič iné, ako napr. jablká či hrušky. Po pravde ešte by tam v zmysle zákona mali/musia byť pridané konzervačné látky, takže správne by tam malo byť 99% aloe.

3. Aloe vera drinking gél

Spracovanie Aloe vera v LRSpracovávajú sa výhradne ručným zberom a ručným orezom kože listu. Vnútorný gél sa v lisoch vytláča zo zvyšnej štruktúry listu. Následne sa preváža do spracovateľského závodu a plní sa do fliaš. takto spracovaný produkt sa vyznačuje najvyšou možnou kvalitou, keďže sa spracováva za studena a nedochádza k narušovaniu ani strate chemických väzieb a jednotlivých zložiek. Obsah aloínu je mizivý až nemerateľný. Takto spracovaný vnútorný gél má žiadané účinky aj pri nižšej koncentrácii.

Marketing a kvalita aloe vera produktov

Na obaloch produktov z aloe vera nájdete prekrásne eikety a veľké čísla o obsahu aloe vera. Čo z toho je však pravda? Pravdivé informácie by mali byť zobrazené na etikete a to v poradí od najviac zastúpenej zložky. Takže pre informáciu (si vezmite lupu a) čítajte etiketu. Pokiaľ tam nenájdete požadované informácie alebo sú zahmlené či neisté pomôcť Vám môže stránka www.iasc.org. Výrobcovia aloe vera sa spojili kontrolu zastrešili nezávislou organizáciou IASC (international aloe vera cousil). Tento subjekt certifikuje kvalitu aloe vera výrobcov a produktov. Podmiekny nájdete na ich stránkach a pri dodržaní úplne základných pravidiel pri spracovaní/plnení je možné ich poĺahky dodržať. jednotlivé spracovateľské firmy ako aj ich výrobky viete tiež na ich stránkach dohľadať. Na niektorých výrobkoch nájdete veľmi podobné ba dokonca falošné certifikáty. Poniektorí výrobcovia sa chvália certifikátom od dodávateľa surovín. Preto ak chete určite vedieť či produkt, ktorý kupujete je certifikovaný nájdite si ho v zozname

Na dokazovanie kvality nepotrebujete robiť žiadne domáce "testy". Napr. s jódom či betadine. Viac si pozrite v tomto videu.

Kapilárna teória aloe vera.

Celý "zázrak" aloe vera spočíva v doplnení všetkých potrebných živín na to aby sa telo dokázalo regenerovať a uzdravovať samé. Aloe vera totiž do istej miery dokáže spriechodniť kapiláry (najtenšie cievy v tele), ktoré vedú temer ku každej bunke. navyše doplní živiny potrebné pre normálnu funkciu buniek. Tým, že sa živiny dostanú tam kam majú dokáže sa naše telo prirodzene regenerovať. jednotlivé zložky aloe vera navyše chránia bunky pred oxidačným stresom a sú nápomocné pri mnohých biochemických procesoch. Ako ste mohli čítať v úvode, biologicky využiteľných látok v aloe vera je vyše 200. Ich symbiotické pôsobenie má preto veľký vplyv na zdravie aj normálnu funkcie tela.

Čo teda môžete od aloe vera očakávať? Pozrite si to v tomto videu.

LR Aloe vera drinking gély

Každý z aloe vera drinking gélov má dostatok aloe aby ste od neho mohli očakávať výsledky. Na to aby sa výsledky prejavili potrebuje aloe trochu času a pomoc z Vašej strany. Nefunguje to tak, že budete viesť nezdravý životný štýl a pitím aloe sa budete snažiť o záchranu. Ak chcete zmenu, tak ju okrem aloe vera podporte aj svojím správaním. 

Koľko aloe mám vypiť?

Prvý liter aloe vera s Vami nespraví nič. Možno pocítite lepšie vyprázdňovanie. Možno sa prejaví u malého dieťaťa.

Druhý liter bude mať vplyv na činnosť vašich čriev. Môže sa dokonca zhoršiť váž zdravotný problém, stav pokožky (napr., pri psoriáze) či častejšia stolica (pozn. 1-2x denne je normálna).

Tretí liter môžete začať pociťovať pozitívne zmeny

Štyri litre sú asi minimum čo by som Vám odporučil užívať

Optimom je vypiť aspoň 6 litrov LR aloe vera drinking gélu (aj rôzne druhy, ak nemáte konkrétny zdravotný problém) aspoň raz či dva krát za rok.

Ideálny stav je piť aloe vera denne až do konca života, tak ako to robím ja.

Rozdelenie LR aloe vera drinking gélov

Upozornenie vyplývajúce so zákonov SR: všetky tu uvádzané zdravotné tažkosti a odporúčanmia nie sú náhradou za odbornú zdravotnú starostlivosť ani nenahrádzajú zdravotné tvrdenia. Pre konkrétne užitie aleo vera gélov konzultujte ich užívanie so svojim lekárom prípadne nás kontaktujte aby som Váš konkrétny zdravotný stav prešiel s našim špecialistom a navrhol najoptimálnejšiu kombináciu ako i dávkovanie pre Vás. Kobinácia doplnkov a niektorých liekov nie je žiadúca.

Aloe vera drinking gél Traditional s Medom

Aloe vera drinking gél Medvoláme ju tiež základné aloe vera. podporúčam ju najmä pri zdravotných problémoch zažívacieho traktu. Rôzne pálenie záhy, vredy, zápchy či zápalové procesy v čeravách. Ideálne je kombinácia so symbiotikami (probiotiká + prebiotiká) PRO 12 prípadne colostrom liquid

 

 

Aloe vera drinking gél Broskyňa

Aloe vera drinking gél BroskyňaAž 98% podiela aloe vera čistého gélu je najvyšším percentom v našich géloch. Je ochutená broskyňovou príchuťou a je k nej pridané umelé sladidlo. To z nej robí ideálneho pomocníka pre ľuďí trpiacich cukrovkou. 

 

Aloe vera drinking gél Intense Sivera

Aloe vera drinking gél SiveraOkrem 90% aloe vera gélu, 7% medu obsahuje aj veľmi žiadaný extrakt so žihľavy (obsahuje kremík). Ten je veľmi vhodný pre navrátenie pružnosti vašim cievam. Taktiež je využívaný pre lesk a pevnosť vlasov ako i nechtov. Odporúčam ho pri zdravotných prblémoch súvisiacich s cievami ale i pri nadmernom padaní vlasov či lámaní nechtov. Jediný z gélov má obmedzenie pri užívaní s liekom typu farín. (warfarín, orfarín). Je to práve z dôvodu obsahu extraktu žihľavi, ktorá obsahuje vitamín K ako každá iná zelená zelenina.

Aloe vera  drinking gél Active Freedom

Aloe vera drinking gél FreedomUž podľa názvu je špecialistom na pohybový aparát. Okrem vysokého podielu aloe vera gélu obsahuje tiež hydrolizovaný kolagén a zvýšený obsah vitamínu C. Ten je nevyhnutný pre znovuspojenie kolagénových vlákien, ktoré by inak než hydrolizované neprešli cez črevnú stenu. Taktiež v ňom nájdete chondroprotektíva na obnovu chrupaviek a znižovanie zápalových procesov v kĺboch. Odporúčam využitie pri artrózach, bolesti chrbtice, vyskočneých platničkách tak aby znova nadobudli svoju pružnosť. Taktiež má využite pri podpore a ochrane kĺbov športovcov.

Aloe Vera drinking gél Immune Plus

Aloe vera drinking gél Immune PlusJe fantastický doplnok pre podporu imunity. Keďže obsahuje aloe vera vo vysokom podiele + zázvor, zinok, selén, vitamín C, extrakt z citrónu a med. Všetky tieto látky sú veci, ktoré vám posilnia imunitu. Detaily a zdravotné tvrdenia nájdete pri produkte. Odporúčam ho teda najmä na posilnenie imunity, či už preventívne alebo aj pri akútnych stavoch a to najmä od jesene do jari. Vhodné pre deti od 6 rokov - kôli zázvoru.

 

Aloe Vera drinking gél Acai

Aloe vera drinking gél AcaiPráve pre unikátnu kombináciu Acai berry a aloe vera je tento drinking gél vhodný pre ochranu pred voľnými radikálmi, ktoré sa tvoria hlavne v letných mesiacoch vplyvom slnečného žiarenia. dokonale hydratuje telo zvnútra a ja ho odporúčam práve v letných mesiacoch. jedinečná chuť Vás dokonale osvieži a ochráni telo zvnútra. Dodá vám energiu v horúčavách a vy sa nebudete cítiť unavený. Samotný gél je vhodné miešať s vodou. 

 

Dávkovanie Aloe vera gélov od LR

Pre dosiahnutie optimálneho výsledku je potrebné užívať gély aspoň po dobu 2-3 mesiacov. Denná dávka pri prevencii a bežnom doplnení živín by mala byť 1ml/kg/deň rozložená na 2-3 dávky, ideálne na lačno aspoň 15 min pred jedlom.

V praxi to znamená. Ak ste 60 kg žena tak by ste mali vypiť min. 60 ml aloe vera gélu za deň. 30 ml ráno + 30 ml večer alebo 20 + 20 +20 ml ráno obed večer.

Aloe nekombinujte s liekmi - odstup aspoň 15 minút pred alebo 30 minút po.

Aloe - okrem immune plus môžu užívať deti od 3 rokov.

Pri závažnejších ochoreniach stanoví dávku náš špeciálny lekár. Zo skúsenosti viem že to býva 2 až 3 násobok bežnej dennej dávky. 

Vypitie zvýšeného množstva LR aloe vera drinking gélov nie je na škodu a nie je závadné. Pri extrémne vysokých dávkach 0,5l / deň a pod sa môžu prejaviť hnačky, ktoré pri zdravom jedincovi rýchlo a bezproblémovo ustúpia.

Pre dávkovanie a užívanie v konkrétnym zdravotným problémom alebo kombináciou liekov skonzultujem dávkovanie a vhodnosť doplnkov s našim odborným lekárom.

Autor článku: Miroslav Kaclík 

 

Pri kliknutí na obrázky alebo linky so zmieňovanými produktami budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si tieto produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.

použité obrázky: vlastné + www.pixabay.com

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                        

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera pána Ing. Miroslava Kaclíka.

Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.

Informácie pre zákazníkov

Nájdete nás aj na

 

 

Pridajte sa k nám na Sociálnych sieťach


Registrácia do LR
 • Milujete LR produkty a chcete si ich nakupovať pre seba a do rodiny s 30% zľavou? (až 90% súčastných manažérov tak začínalo)
 • Ste spokojný s produktami a dokážete ich odporučiť ďalej? Jednoduchým odporúčaním produktov medzi známymi si dokážete prilepšiť 100-300 € mesačne. 
 • Zaujíma Vás budovanie tímu a pasívny príjem aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s LR

Kontakty
Zákaznícka podpora Miroslav
(Po-Pia, 8-16 hod.)
all right reserved 2019 Miroslav Kaclík
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk