Od 1.7.2022 nie je v zmysle nových obchodných podmienok možné na tejto stránke predávať zákazníkom produkty spoločnosti LR Health & Beauty. Je možné ich iba sprostredkovať. Produkty si môžete zakúpiť na officiálnej stránke spoločnosti. Pre nákup produktov KLIKNITE NA TÚTO LIŠTU. Pri kliknutí budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Novinky
04.03.2023
Od 1.7.2022 síce nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spo... čítať celé
30.06.2022
Zastavenie predaja
Od 1.7.2022 nie je možné na tejto stránke objednať a nakúpiť produkty spoločnosti LR Health & Beauty v zmysle nových obchodných podmienok spoločno... čítať celé
24.04.2020
Dobierka obnovená
Vzhľadom na situáciu sme opäť umožnili nákup na dobierku. Obmedzenie je v tom, že kuriérovi je možné zaplatiť len platobnou kartou. čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Prečo užívať práve LR Colostrum. Prečo užívať práve LR Colostrum.
LR Colostrum je "prvé mlieko" spracovávané z nadbytku voľne chovaných európskych kráv z prvých 12 hodín. Je spracovávané za studena a celý proces je p... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Facebook Fun Page
  1. Úvod
  2. Skúsenosti s produktami LR
  3. Vône
  4. Parfumy, fakty a mýty, delenie a správne používanie
03.08.2019
Vône

Parfumy, fakty a mýty, delenie a správne používanie

Úvod k vôňam - parfumom.

Samotný telesný pach, alebo vôňa nás voči okoliu robí viac či menej sexuálne atraktívnym. Na jeho zmenu sa používajú vône rôzneho typu. Z niektorých nás bolí hlava. Niektoré na nás držia hodiny. Ako to vlastne je?

Na úvod by mal asi každý z Vás tendenciu opraviť ma a vykríknuť: "Heeeej veď to sú parfémy! ".

Tak sa Vás rovno opýtam. Kam chodievate kupovať parfumy? Do parfumérie alebo do parfemérie? ;-) 

Parfum technicky.

Voňavka alebo parfum [slovenská spisovná výslovnosť: parfum/parföm/parfüm/parfem, franc. výslovnosť: parfe (n)] (zastarano ľudovo parfín, nesprávne (po česky) parfém alebo parfem) je roztok (v širšom zmysle aj tuhý prípravok) vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom zmysle znamená len parfumový extrakt, teda voňavku s najvyššou koncentráciou vonných látok. (Zdroj: Wikipédia)

EdP HaremO parfumy sa zaujíma aj veda:

Spojitosť parfumov a telesného pachu a jeho vplyv na sexuálnu príťažlivosť skúmali aj Taylor and Francis Group, LLC. a záver ich diela hovorí že:

"Je zrejmé, že voňavé ľudské telo má biologický význam pre selekciu matiek a reprodukčný úspech. Chemikálie v našom pote, ako náš jedinečný pach tela, tak aj iné chemické signály, ktoré môžu alebo nemusia byť cítiť samy o sebe, majú silný vplyv na našu plodnosť. Okrem toho pridanie umelej vône zvyšuje príťažlivosť partnera prostredníctvom rôznych mechanizmov, ako je zvýšenie sebavedomia alebo zvádzanie biologicky nekompatibilného partnera."

úryvok je z ich vedeckej práce - kompletnú verziu nájdete na tejto adrese:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92802/

Parfum sa skladá z troch hlavných zložiek:

Hlava

Keď rostreknete vôňu prvé čo budete cítiť je zloženie zložiek v Hlave parfumu. Uvoľnuje sa iba pri rozstrekovaní, pri vôňach uložených v uzatvárateľných fľaštičkách ho nebudete cítiť.  Jej vôňa trvá asi 15-20 minút

Srdce 

Sa otvorí hneď ako doznejú zložky Hlavy a vôňa sa bude niesť okolím až 2 hodiny

Základ

Je to čo v Parfume budete cítiť od začiatku len ako jemný náznak no časom sa bude stále viac a viac rozvýjať, až nakoniec ostanete iba kompozícia vône základu. (Menej koncentrované vône základ nemajú a preto od nich nemôžete očakávať dlhotrvajúcu vôňu). Tón základu Vás bude sprevádzať niekoľko hodín v závislosti od kompozície (drevité vône viac) a koncentrácie (EdP dlhšie).

Základné rozdelenie parfumov.

Parfumy, môžme rozdeliť z viacerých hľadísk. 

Rozdelenie voni Infografika1) podľa podielu parfumovaných olejov

Body Splash / Aftershave (EdS)

Jedná sa o najrozriedenejší vonný olej, ktorý obsahuje 1-3% vonných olejov. Sú vyrobené tak, aby sa nosili všade a nanášali sa opakovane. To z nich robí skvelých pomocníkov na dni na pláži, pešiu turistiku, osvieženie po posilňovni atď. Vôňa na Vás vydrží cca 20 minút až 1 hodinu.

Eau de Cologne (EsC) - kolínska voda

Najstarší termín pre parfumy, používaný v Severnej Amerike na slovensku tiež známy ako kolínska voda. Je Ľahký, svieži a ovocný, zvyčajne zložený z 2% - 4% parfumových olejov v alkohole a vode. Tieto vône používajú hlavne mladší ľudia. Zvyčajne trvá asi 2 hodiny.

Eua de Toilette (EdT) - Toaletná voda

Toaletka obsahuje zvyčajne 4 -10 percent parfumovaného oleja, hoci sa môžu ojedinele objaviť aj varianty "intense" ktoré prekračujú 10% a môžu dosahovať maximálny podiel vonných látok až 15 %. EdT poskytujú ľahšiu, o niečo menej komplexnú vôňu ako EdP. Niektoré komponenty oproti variantom EdP v nich môžu chýbať a preto vôňa s rovnakým názvom vo variante EdT a EdP vonia po čase inak. Intenzita vône pri týchto vôňach trvá 2 až 3 hodiny. Ojedinelé varianty môžu vydržať až 4 hodiny.

Eua de Parfum (EdP) - Parfumovaná voda 

To je to, čo väčšina ľudí považuje za „parfumy“. Väčšina výrobcov vyrába v tejto kvalite iba dámske vône. V LR Health & Beauty  je práve táto koncentrácia používaná pre výrobu všetkých vôní. 90% výrobcov vyrába tieto vône v koncentrácii 10 - 20 percent oleja (hoci takmer vždy menej ako 15). V prípadoch "EdP - Intense", čo je veľmi ojedinele to môže byť až 20%. V nemeckej LR je štandardom na výrobu parfumovaných vôd koncentrácia 12-25%.  EDP majú tendenciu byť vôňou, ktorá je najviac "viditeľná" pre ostatných. Pokiaľ chcete aby ste voňali všade navôkol, voľte si intenzívnejšie vône (ako je orientálny EdP Harem, zmyselný a zvodný EdP Pseudonym, tabakový parfum EdP Bruce Willis alebo krásna športová vôňa EdP Racing). EdP obsahujú všetky 3 zložky vône a po jej rozvinutí vydržia voňať 5 - 12 hodín. 

Parfum / Extrait de Parfum

Nenechajte sa zmiasť terminológiou, tieto dva názvy sú v skutočnosti to isté. Získate vôňu, ktorá je naplnená 15 - 40 percentami (zvyčajne 20 %) vonných olejov. Ich trvanie je najdlhšie a to 8 - 24 hodín. Na Slovenskom trhu ich veľmi nehľadajte. Všimnite si koncentráciu vonných olejov pri LR vôňach o odstavec vyššie. Parfumy sa zväčša predávajú v 7-10 ml objeme s guľôčkovým uzáverom a ich cena bežne prevyšuje 100 €.

2) Podľa druhu vône

Svetový odborník na vône, p. Edwards definoval a vytvoril takzvané koleso vôní. Podľa neho si dokážete vybrať vôňu, ktorá Vám bude sedieť a vytvorí dokonalý súzvuk s prirodzenou vôňou Vášho tela. Pokiaľ sa nezmení vôňa Vášho tela, ( čo môže byť pri životnej zmene, zmene spôsobu stravovania, chorobe či inej výraznej životnej zmene) budete v súlade s jedným maximálne dvoma podobnými druhmi vône podľa tohto kolesa. Ak ste teda už nejakú vôňu, ktorá Vám sedela, používali vyberajte vôňu z jej okolia.

Rozpoznávame 4 základné druhy vôní

Koleso voni

Kvetinové

Kvetinovou vôňou je zďaleka najobľúbenejší typ vône romantická, ľahká a mierne sladká vôňa. Tieto báječné parfumy sú zmesou kvetov, ako sú ruža, fialka, ľalia, jazmín a levanduľa. Väčšina pánskych kvetinových vôní má vo svojom srdci pomarančový kvet, ktorý dodáva zvodný tón. Zo ženských LR vôní sem patria napr. Beauty Queen či Guido Maria Kretschmer for Women. Z mužských zase sebavedomý Boston či sladší Terminátor.

Orientálne

Ako už názov napovedá, orientálne parfumy pochádzajú z exotickejších častí sveta. Tieto vône sú teplé a zmyselné, vyrobené z korenia, klinčeka, škorice a vanilky. Existuje tiež určitá hĺbka tejto vône, ktorá je veľmi obľúbená u dobrodruhov. V porfóliu produktov u nás nájdete zmyselný Essence of Amber z kolekcie Lighting s pravými kryštálmi Swarovski®, či sladký Hawaii. Z mužských zvodný Guido Maria Kretchmer for man.

Drevité

Drevité parfumy, ktoré sú obľúbené väčšinou u mužov, majú často svetlé vrchné tóny s pižmovým srdcom. Tieto teplé, suché a pižmové tóny vyrobené zo santalového dreva, pačuli a dubového dreva poskytujú všetkým, ktorí ich nosia, atmosféru sofistikovanosti a tajomstva. Ženy dávajú prednosť večerným lesným tónom. Typickým silne korenistými sú parfumy Jungle Man a všetky od Bruca Willisa.

Svieže

Svieže vône sa bežne nazývajú citrusové alebo zelené tóny. Pretože sa často vyrábajú z citrónu, pomaranča a bergamotu. Bylinné tóny dodajú týmto vôňam osvieženie a oživia Vaše zmysly. Sú skvelou voľbou pre povznášajúcu jarnú esenciu pre mužov aj ženy. Zástupcovia nežného pohlavia sa rozžiaria použitím Rockin' Romance alebo Valencie, muži zas EdP Just Sport 

 

3) podľa príležitosti

Vône dokážu pôsobiť aj na Vaše sebavedomie, či dodať Vášej osobe príslušnú náležitosť pred osobami s ktorími ste v kontakte. Preto sú niektoré parfumy vhodné na bežné nosenie a niektoré zas na špeciálne príležitosti. Vo všeobecnosti platí, na každodenné nosenie sa hodia voňavky s jednoduchším flakón a jemnejšou farbou. Vzácne a luxusne vyzerajúce flakóny, žiarivé zlaté farby a tmavé parfumy sa hodia na významnejšie príležitosti.

EdP PseudonymCasual 

Sú vône na bežné nosenie do práce či na všedný deň. Sú to parfumy obsahujúce tóny citrónu, bergamonu, grepfruitu, jablka, melónu, broskyne, alebo konvalinky či lekna, ale aj morské tóny, uhorky či breeze. Sú väčšinou svetlé a priehľadné. Z dámskych mladícky Heart & Soul, zmyselný Pseudonym a zamilovaný Lovingly. Z pánskych je to svieža Niagara, dynamický Ocean'Sky a športový Just sport.

BussinesEdP Terminator

Tieto vône pridávajú vážnosť postavenia svojho nositeľa. Používajú ich manažéri pri pracovných jednaniach, či obchodný zástupcovia pri svojich každodenných pracovných stretnutiach. Ľahké tóny citrónu, bergamonu či limetky, dopĺňajú kvetové tóny ruže, frézie a pivonky. Z drevitých vôní sa dá použiť céder a rozmarín doplnené o jemné korenisté vône levandule. Svoje obchodné úspechy môžu ženy potvrdiť vôňou Santorini či Beauty Queen. Muži si podmania jednanie silou Terminátora či Racingu.

Kolekcia EdP PUREBig Bussines

Tieto vône dodávajú pocit vážnosti a sily dôležitých jednaniach s obchodnými partnermi, či pri uzatváraní dôležitých zmlúv. Z citrusových vôní sa využíva pomaranč, z kvetov zas jasmýn a gardénia. Doplnené o orientálne pačuli či luxusné agávové drevo a tabak. Naozaj veľké obchody sa Vám podaria s vôňami PURE od Guida Maria Kretchmera. Vhodné sú tiež Metropolitan Man pre mužov, alebo Femme Noblesse pre dámy.

Extra ocasionEdP Sensual grace

Plesy, svadby a všetky jedinečné prípležitosti si vyžadujú aj svoju špecifickú vôňu akou sú parfumy so zmesou orientu a nádychom luxusu. Tvoria ich kvety pižma a ambry, sladké tóny kardamonu, cinamonu a čierneho korenia. Taktiež sa používa aj santalové drevo. Vo víre tanca Vás najlepšie oblečie Harem, Sensuale Grace či Jungle Man.

 

Fakty vs Mýty o Parfumoch

 

Kam aplikovať parfum.Kam sa má nanášať parfum?

Vôňa sa aktivuje teplom. Ako je zrejmé z teplotného obrázku parfum je vhodné nanášať na miesta kde pulzuje krv. Na druhej strane je treba povedať, že čím teplejšie miesto tým skôr sa vôňa stratí. A preto v lete aplikujte parfum skôr na miesta studenšie. Vôňu za sebou budete niesť o čosi dlhšie. Pár základných pravidiel si môžete tiež prečítať na obrázku. Striekajte ju asi 20 cm od pokožky. Rovnomerný rozptyl na širšej ploche pomôže vašej vôni vydržať dlhšie ako veľkorysé množstvo na malej ploche.

Ako spravne testovať parfum?

Naneste niekoľko kvapiek alebo najľahší sprej na zápästie alebo zadnú časť ruky. Nevoňajte iba flakón, pretože parfém ožíva iba na vašej pokožke. Počkajte chvíľu. Nechajte vôňu rozkvitnúť tak, aby sa spojila s Vami a "prehovorila" k Vám. testovanie na papierikoch je druhým riešením, no pri ňom nemusí dôjsť k rozvinutiu vône. Netestujte viac ako 3 - 4 vône. Ich mix bude tak veľký, že ich nedokážete rozpoznať. 

Dá sa nos "resetovať"?

Nie, žiadny spôsob ako vonanie ku káave a podobne nefunguje. Vôňa musí vyprchať a vy potrebujete minimálne 20 minút na to aby ste si od vône oddýchli.

Prečo niektoré vône milujete a iné nám zase vadia?

Pretože sme všetci naprogramovaní tak, aby sme mali radi určité vône. Vedci tvrdia, že naša reakcia na zápach a vôňu je čiastočne naučená a čiastočne genetická. Narodíme sa s jednoznačnými záľubami, ako aj s citlivosťou na určité pachy. MNaše prežitky sa ďalej spájajú s vôňami a tie ich dopĺňajú či menia. My si pritom budujeme komplexnú „vôňu“ pamätí a združení. Všetky tieto uložené informácie určujú, či sa nám vôňa páči alebo nie.

Čo robiť keď je vôňa tak silná, že nás bolí hlava?

V tom prípade môžete parfum nastriekať na chladnejšie miesta tela čo najďalej od hlavy. Vhodné sú lýtka. V tomto prípade je možné použiť aj odev, ako je napríklad rub sukne, alebo vnútro saka.

Ako správne uskladňovať parfumy?

Svoje vône uchovávajte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a zdrojov tepla (ako sú radiátory). Extrémne teplo alebo zima naruší jemnú rovnováhu olejov a zmení ich vôňu. Po otvorení fľaše parfumu ju použite. Sprej s rozprašovačom vpustí menej vzduchu a odparí sa pomalšie ako fľaša s uzáverom, ale aj tá najlepšia esencia časom slabne. Najlepšie miesto pre vôňu je v uzavretej zásuvke alebo v šatníku. Ak Vôňu správne uskladníte vydrží Vám 6 - 18 mesiacov.

Ako si môžem kúpiť vôňu on-line bez jej skúšania?

Online nákupy bez skúšania by nemali byť problémom, ak sa budete držať skupín podľa kolesa vôní, ktoré poznáte a používate. Nakupovanie online určite nepoužívajte ako príležitosť na divoký experiment. Vyhľadajte LR predajcov, ktorí používajú vzorkovník vôní a vyskúšajte si ich. Prípadne nás pre vzorky kontaktujte.

Prečo na sebe po čase necítim svoju obľúbenú vôňu?

Náš čuch je neuveriteľne efektívny. Jeho schopnosť odhaliť a identifikovať, čo cítime, sa deje (vo väčšine prípadov) celkom podprahovo. Preto pred tým, ako poviete: „Čo je to za zápach?“, Uvidíte, ako niekto krčí nos. Také výkonné a efektívne zariadenie na spracovanie sa musí tiež správať vynaliezavo ... z tohto dôvodu budeme trpieť únavou z pachu. Takže aj keď niečo stále cítime, nemusíme to registrovať ani identifikovať, rovnako ako sme to cítili prvý krát. Je to ten istý dôvod, prečo neidentifikujeme jedinečnú „vôňu“ nášho domu, pokiaľ sme neboli na dovolenke - alebo aspoň z neho niekoľko hodín preč. Takže Váš mozog, nemusí nutne informovať vašu vedomú myseľ, že používate voňavku, môžete si byť istí, že vás ostatní cítia. Ak chcete prekonať únavu z pachu, majte viacero vôní - striedajte ich a používajte iné na rôzne príležitosti, aby vaše olfaktívne receptory zostali v strehu.

Autor: Miroslav Kaclík

Pri kliknutí na obrázky alebo linky so zmieňovanými produktami budete presmerovaný na oficiálnu stránku LR Health & Beauty pre Slovensko, kde si tieto produkty môžete zakúpiť. (Pre nákup z inej krajiny ma prosím kontaktujte)  Z tohto nákupu získam drobnú odmenu v zmysle marketingového plánu LR.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                        

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera pána Ing. Miroslava Kaclíka.

Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.

Informácie pre zákazníkov

Nájdete nás aj na

 

 

Pridajte sa k nám na Sociálnych sieťach


Registrácia do LR
  • Milujete LR produkty a chcete si ich nakupovať pre seba a do rodiny s 30% zľavou? (až 90% súčastných manažérov tak začínalo)
  • Ste spokojný s produktami a dokážete ich odporučiť ďalej? Jednoduchým odporúčaním produktov medzi známymi si dokážete prilepšiť 100-300 € mesačne. 
  • Zaujíma Vás budovanie tímu a pasívny príjem aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s LR

Kontakty
Zákaznícka podpora Miroslav
(Po-Pia, 8-16 hod.)
all right reserved 2019 Miroslav Kaclík
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk