Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Novinky
24.04.2020
Dobierka obnovená
Vzhľadom na situáciu sme opäť umožnili nákup na dobierku. Obmedzenie je v tom, že kuriérovi je možné zaplatiť len platobnou kartou. čítať celé
29.02.2020
Zásielkovňa - nový spôsob dopravy
Od marca 2020 sme pre Vás spustili nový, lacnejší spôsob dopravy. Od teraz máte možnosť si zvoliť výdajné miesto v rámci siete výdajných miest Zásielk... čítať celé
15.09.2019
Nový Aloe Vera Drinking Gél
LR Aloe Vera Drinking Gél Immune Plus. Novinka na posilnenie imunity. Od dnes prichádza LR s novým drinking gélom špeciálne na podporu imunity. Ako o... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Prečo užívať práve LR Colostrum. Prečo užívať práve LR Colostrum.
LR Colostrum je "prvé mlieko" spracovávané z nadbytku voľne chovaných európskych kráv z prvých 12 hodín. Je spracovávané za studena a celý proces je p... čítať celé
Kŕčové žily, estetika alebo zdravie? Kŕčové žily, estetika alebo zdravie?
Kŕčové žily, kto by ich nepoznal. Vyskytujú sa u viac ako polovice obyvateľstva. Dôvodov na vznik varixov, ako odborne nazývame kŕčové žily, je viacer... čítať celé
Parfumy, fakty a mýty, delenie a správne používanie
03.08.2019 Vône
Parfumy, fakty a mýty, delenie a správne používanie
Samotný telesný pach, alebo vôňa nás voči okoliu robí viac či menej sexuálne atraktívnym. Čo je na tom pravdy? Dočítate sa nižšie. Na jeho zmenu sa po... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Facebook Fun Page

Omega 3 mastné kyseliny

Úvod k nenasýteným mastným kyselinám - EPA a DHA.

EPA a DHA z rýbMnoho ľudí podvedomo vie, že jesť ryby je pre zdravie veľmi dôležité. Čerstvú rybu by sme mali príjmať niekoľkokrát do týždňa. Značná časť populácie už vie, že ryby, hlavne tie studenovodé, obsahujú zdraviu prospešné omega 3 mastné kyseliny. V povedomí mnohých sa už dnes tieto esenciálne mastné kyseliny (esenciálne = také, ktoré si telo nevie vytvoriť z iných zdrojov a musí ich prijať) spájajú so zdravím srdiečkom a krdiovaskulárnym systémom. Veľa ľudí ich správne spája so správnou hladinou cholesterolu. Zaujímajú sa o nich kardiaci a všeobecne ľudia s problémami obehovej sústavy. Eskimácky syndróm je dnes už všeobecne známym faktom. Menej ľudí však už vie, rozdiel medzi množstvom srdcovo-cievnych ochorení v Japonsku a na Slovensku. Namerané hodnoty EPA a DHA v krvi Japoncov sú niekoľkonásobne vyššie a počet úmrtí spojených s kariovaskulárnym ochoreniami 2-3x nižšie než u nás.

Všeobecne a v skratke o tukoch

rozdelenie tukovTuky z bežných jedál by sme mali obmedziť cca na jednu tretinu. (Celkovo by mali tvoriť cca 10% z energetického príjmu TUKY/CUKRY/BIELKOVINY) Úplne sa vyhnite stuženým tukom a fast-foodovým jedlám - Obsahujú transmastné nenasýtené kyseliny. Ostatných tukov máme v jedle prebytok. Áno aj tých zdravých omega 6, ktoré zvyšujú zápalové procesy. Jediné čo nám chýba sú omega 3 mastné kyseliny a z nich priamo EPA a DHA (napr. denne dodať min 250 mg), ktoré si telo nevie vytvoriť dokonca ani z rastlinnej OMEGA 3 mastnej kyseliny s názvom ALA (toto by mali na zreteľ vziať hlavne vegetariáni a vegáni). K týmto tukom je vhodné pridať jedinú omegu 6 s proti-zápalovým účinkom, kyselinu GLA obsiahnutú napríklad v púpalkovom oleji.Všetky podrobnosti o tukoch, ich rozdelení a vhodnosti si môžete pozrieť v tomto videu.

 

Super omega kapsuly

Super omega kapsulys vysokým obsahom omega 3 a omega 6 mastných kyselín (až 1050 mg v dennej dávke). Sú tvorené optimálnym pomerom (1:1,5) a jedinečnou kombináciu EPA (ksyelina eikosapentaénová), DHA (kyselina dokosahexaenovea) navyše s GLA (kyselinou gamalinolénová) z púpalky spolu s dostatkom antioxidnatov na ochranu a stabilitu pred oxidáciou nenasýtených kyselín.

Sú certifikované nezávislou neziskovou organizáciou "Friend of teh sea". Úlohou tejto organizácie je prispievať ku zdraviu oceánov. Certifikát sa udeľuje, ak sa spĺňajú štandardy udržateľného rybolovu a pokyny pre ekooznačenie rýb a rybacích výrobkov z morských lovísk.

Super omegy sú naviazané na prírodnú glycerolovú väzbu, nie na umelo vyrobenú a telu škodlivú, etylesterovú. Tú bohužiaľ využívajú výrobcovia menej kvalitných a prevažne cenovo dostupnejších produktov. Rozdiel spoznáte takzvaným postyrénovým testom. Glycerol polystyrén nechá v pôvodnom stave, kdežto etylester ho "rozožerie". Skúste si spraviť test s tými svojimi.  

Certifikát Friend of the sea

 

Množstvo produktov s Omega mastnými kyselinami neobsahuje žiadne, alebo len obmedzené množstvo antioxidntov. Pritom oxidáciou dochádze k ich premene na transmastné kyseliny, ktoré sú zdraviu extrémne škodlivé. V Super Omega kapsuliach sú omega 3 a omega 6 chránené prírodným a veľmi silným antioxidantom - betaglukánom zo zeleného jačmeňa.

Špeciálne zloženie a význam kyseliny GLA z púpalky nehľadajte v mnohých výživových doplnkoch. O význame tejto kyseliny nebudem špeciálne písať, no jej kombinácia a symbióza práve s EPA a DHA je výnimočná hlavne pre protizápalové účinky. 

Práve kôli výnimočnosti zloženia z geneticky nemodifikovaných zdrojov môžete od Super Omega kapsúl očakávať týchto top 10 účinkov.

Prečítajte si ich, alebo si pozrite video - v popise videa nájdete aj linky na štúdie, z ktorých som čerpal a o aké konkrétne prípady sa jednalo.

Zlepšenie diabetes

1. Zlepšujú stav diabetikom.

Zlepšujú stav glukózovej tolerancie a inzulínovej rezistencie a to vedie k poklesu hladiny cukrov a tukov v krvi. Predchádzajú cievnym komplikáciám znižovaním tukov v krvi. Majú Preventívny účinok pred vznikom diabetu typu 1 (LADA).

  Lepšia koncentrácia a nervový systém

2. Zlepšujú koncentráciu a potláčajú deporesiu.

Prispievajú k zlepšeniu stavu Alzheimerovej choroby, bipolárnej poruchy, schyzofrénii, hyperaktivite detí, depresií v popôrodnom období či prechode. Zlepšuje sa koncentrácia, schopnosť učiť sa a taktiež fungovanie pamäte.

 

3. Znižujú riziko srdcových ochorení a zápalov ciev

Zníženie srdcovocievnych ochorení

EPA a DHA spolu s GLA udržiavajú pravidelný srdcový rytmus, predchádzajú fibriláciám a znižujú riziko infarktu a ischemickej chorobe srdca. Zlepšujú parametre červených krviniek a znižujú hustotu krvi. Znižujú zhlukovanie krvných doštičiek a podporujú procesy rozpúšťania krvných zrazenín čo prispieva k prevencii pred mozgovou príhodou. Zlepšujú elasticitu artérií a znižujú krvný tlak u ľudí s vysokým KT. Zvyšujú HDL a znižujú LDL. Znižujú trigliceridy v krvi o 15-30%. Rozširujú cievy.

Protizápalový účinok

4. Omega 3 a GLA znižujú zápalové procesy

Znižujú riziko vzniku ekzémov a autoimunitných zápalových ochorení. Profitovať z užívania môžu Lúdia so psoriázou. Taktiež tlmí zápalové procesy v kĺboch pri reumatoidnej artritíde a zápaloch kĺbov. Sú vynikajúce aj ako prevencia pred zápalmi kĺbového aparátu. 

 

hojenie rán5. Podieľajú sa na zvýšení imunity a zlepšení hojenia poranení

Užívanie omega 3 MK dokázateľne vedie k zlepšeniu fungovania imunity a zlepšujú hojenie poranení aj u zdravých ľudí s normálnou imunitou. 

 

 

6. Získate sexi pokožku a zlepší sa kvalita vlasovkvalita pokožky, vlasov a nechtov

Znižuje sa tvorba vrások, keďže sa podporí tvorba elastínu a kolagénu. Zvyšuje sa elasticita pokožky a zmierňuje sa proces stárnutia. Vysoký pomer nenasýtených mastných kyselín sa prejaví aj na kvalite vlasov či nechtov. 

 

chudnutie z pása7. Znižujú obezitu

EPA a DHA sú potrebné pri spaľovaní tukov a to najmä tukov v pečeni čím prisievajú k jej normálnej funkcii. Spoločne s cvičením zároveň pomáhajú pri znižovaní hmotnosti a evidentne pomáhajú znižovať obvod pása.

  

 

lepší zrak8. Zlepšujú zrak

Majú priamy vplyv na funkciu oka a sietnice. Spolu s užívaním ďalších mikronutrientov môžu zlepšiť stav súvisiaci s ochabovaním oka spôsobeným vekom. Nedostatok DHA spôsobuje problémy so zrakom a dokonca aj makulárnu degeneráciu, naopak jej vyšší príjem môže tento stav výrazne zlepšiť.

protirakovinové účinky

9. Spomaľovanie bujnenia niektorých nádorov.

Protizápalové procesy môžu mať vplyv aj na spomalenie bujnenia alebo ako prevencia pri nádorových ochoreniach a to najmä pri rakovine prostaty, pľúc a prsníka.

 

 

10. Vývoj plodu a lepšie počatieVývoj plodu

DHA je esenciálna pri vývoji mozgu a zraku. Ich nedostatok v prenatálnom štádiu môže viesť k reterdácii tohto procesu. Zvýšení príjem omega 3 počas tehotenstva znižuje riziko astmy a alergií u novorodeniat a vďaka GLA aj u dospelých jedincov. Deti matiek ktoré príjmali EPA a DHA počas tehotenstva majú vyššie IQ a motorické schopnosti. Mužské spermie sú viac pohyblivé čo vedie k lepšej schopnosti oplodnenia.

Výhody užívania super omega kapsúl pre váš organizmus týmto samozrejme nekončí. Výskum a štúdie v tejto oblasti stále prinášajú novšie a zaujímavé odhalenia. Nezabúdajte na to, že ak už dávate peniaze za doplnok výživy, mal by byť kvalitný a zdraviu prospešný. Bohužiaľ, nie všetky výrobky na trhu to dokážu zabezpečiť. Spoľahnite sa na overenú kvalitu od LR.

Doprajte si ich denne pre podporu Vášho zdravia.

Autor: Miroslav Kaclík

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                       Logo PayPal

Nachádzate sa na webovej stránke LR partnera pána Ing. Miroslava Kaclíka.

Toto nie sú oficiálne internetové stránky spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o.

Informácie pre zákazníkov

Nájdete nás aj na

Pricemania.sk – Porovnanie cien

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Pridajte sa k nám na Sociálnych sieťach
 


Registrácia do LR
  • Milujete LR produkty a chcete si ich nakupovať pre seba a do rodiny s 30% zľavou? (až 90% súčastných manažérov tak začínalo)
  • Ste spokojný s produktami a dokážete ich odporučiť ďalej? Jednoduchým odporúčaním produktov medzi známymi si dokážete prilepšiť 100-300 € mesačne. 
  • Zaujíma Vás budovanie tímu a pasívny príjem aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s LR

Kontakty
Zákaznícka podpora Miroslav
(Po-Pia, 8-16 hod.)
all right reserved 2019 Miroslav Kaclík
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk